Користь велосипеда – ефективність і переваги

Велосипед є одним з найбільш універсальних видів транспорту. Він простий у використанні, дешевий в експлуатації, в багатолюдних містах дозволяє нам рухатися швидше, ніж на машині або громадському транспорті. Однак найбільша перевага, яку ми отримуємо від регулярних поїздок на велосипеді, – це покращення нашого здоров’я і загального стану. Користь велосипеда полягає і в турботі про навколишнє середовище.

У чому основна користь від їзди на велосипеді для здоров’я

Без сумніву, катання на велосипеді (користь доведена навіть лікарями) рекомендована людям з більшою масою і тим, хто проявляє дуже мало фізичної активності. Найбільш поширені з захворювань – це болі в спині, що виникають в результаті сидячого способу життя і неправильно спроектованого з точки зору ергономіки робочого місця.

Постійна напруга і стрес також негативно впливають на роботу хребта. Чи цьому випадку, показана їзда на велосипеді? Якщо у нас є зручне сідло і рукоятки, і наша позиція на ньому визначена кваліфікованим співробітником магазину, ми можемо бути впевнені, що велоспорт буде корисний для хребта.

Додатковою перевагою, яка змушує людей, які тільки починають свою пригоду з фізичної активності, вперше взятися до велосипеда, є той факт, що їзда на ньому безпечна для колінних суглобів.

Додаткова користь їзди на велосипеді

користь від їзди на велосипедіЧоловіки і жінки, крім втрати зайвих кілограмів, оцінять, як під впливом регулярних поїздок буде формуватися їх тіло.

Крім того:

  • об’єм легенів збільшиться;
  • кров буде краще насичена киснем;
  • потужність викиду серця і його об’єм збільшаться;
  • частота серцевих скорочень в спокої впаде.

Все це становить одне ціле, роблячи наше тіло більш ефективним, і ми відчуваємо себе здоровішими, сповненими енергії для роботи і повсякденних обов’язків, а також більше посміхаємося і дивимося на світ з позитивом. А це сприятливо впливає і на нашу нервову систему. Ось вам і ще одна користь від велосипеда.

Як часто і як довго їздити на велосипеді?

На це питання немає універсальної відповіді. Найкраще настільки часто і настільки довго, щоб їзда приносила вам максимум задоволення. Однак можна припустити, що для досягнення зазначених вище ефектів вам слід їздити мінімум три рази на тиждень протягом 30-40 хвилин. Цього достатньо для спалювання жирових запасів, а також для покращення роботи дихальної і кровоносної систем.