Профілактика хвороб серця

Серцево-судинні захворювання, також відомі як хвороби серця, представляють собою групу розладів, які включають в себе серцеві захворювання, артеріальні захворювання і захворювання вен. Звичайно, у багатьох випадках захворюваннях співіснують, наприклад, артеріальні і серцеві компоненти. Серцево-судинні захворювання призводять до недостатності кровообігу. Це стан, коли спостерігається зниження кровотоку через тканини і органи. Це призводить до гіпоксії і зниження функції тканин. У крайніх випадках це може привести до ішемічного інсульту або інфаркту. Оскільки ця група хвороб є першою в списку причин смертей, багатьох цікавить профілактика серцевих захворювань. І, якщо поява ряду хвороб ніяк від нас не залежить, то в цьому випадку ми можемо зробити багато.

Отже, профілактика серцево судинної системи полягає в:

  1. Дієта і профілактика захворювань серцево-судинної системи. Атеросклероз є одним з основних судинних захворювань. Це призводить до багатьох ускладнень – інсульт, інфаркт, ниркова недостатність, ішемія кінцівок. Це викликано запаленням в судинах і їх пошкодженням, а також накопиченням холестерину в стінці артерії. Профілактика хвороб серця в аспекті харчування включає:
    • вживання великої кількості фруктів і овочів (5 порцій в день) – вони містять клітковину і протизапальні антиоксиданти;
    • обмеження споживання тваринних жирів, не смажити тваринні жири, наприклад, сало;
    • вибір пісного, бажано білого м’яса;
    • включення риби в раціон (1-2 рази на тиждень);
    • використання рослинних жирів, багатих омега-3 ненасиченими кислотами (оливкова олія, рапсова олія);
    • обмеження споживання солі;
    • обмеження споживання продуктів з високим ступенем переробки та продуктів швидкого приготування;
    • пиття двох літрів рідини в день.
  2. Для збільшення кількості омега-кислот можна використовувати, наприклад, риб’ячий жир, щоб знизити рівень холестерину, рівень тригліцеридів і для профілактики серця.профілактика серцево судинної системи
  3. Надмірна вага і ожиріння призводять до ожиріння серця, атеросклерозу, збільшення маси тіла також означає збільшення потреби в кисні і збільшення частоти серцевих скорочень. Ожиріння викликає гіпертонію, призводить до резистентності до інсуліну і розвитку діабету типу 2. Тому потрібно стежити за своїм харчуванням і більше рухатися.
  4. Фізична активність як профілактика серцевих захворювань. Дослідження показали, що фізична активність, адаптована до можливостей, що виконується регулярно, знижує ризик розвитку серцево-судинних захворювань. Фізична активність допомагає вам скинути зайву вагу. Проте, її корисний ефект також пов’язаний зі збільшенням спалювання жиру і вуглеводів у людей, які не мають надмірної ваги.
  5. Менше стресів, більше відпочинку. Профілактика захворювань серця полягає також в регулярному відпочинку від стресів, які переслідують сучасну людину. Відпочити, відволіктися від робочих питань ви можете в Трускавці в готелі «Нафтуся».