Як подолати безсоння: діючі методи

як подолати безсонняНадлишок інформації, емоцій і відчуттів робить сьогодні безсоння хворобою цивілізації. Як боротися з безсонням в сучасних реаліях розповідаємо в нашій статті.

Безсоння – чому ми не спимо?

Є багато причин, чому ми не спимо. Це не просто стрес і велика доза емоцій, які зазвичай супроводжують нас протягом дня. На думку дослідників, на це також може впливати дієта, фізична активність або температура в спальні. Розглянемо деякі причини більш докладно:

  1. Оптимальна температура повітря для нашого тіла становить 20-21 градус Цельсія. Коли на термометрі більше, це може викликати так звані порушення мозкового кровотоку. Проблема помітна особливо на півдні Європи. У минулому році 12 мільйонів італійців, або одна п’ята населення країни, страждали від безсоння через 40-градусну спеку. Боротьба з безсонням тут полягає в постійному провітрюванні приміщення. При необхідності – встановіть кондиціонер.
  2. Тип виконуваної роботи також важливий. У 2012 році американські вчені опублікували список професій, що дозволяють максимально довго спати. Лідерами були: дроворуб, перукар і торговий представник, з результатом майже 7 годин 20 хвилин в день. У свою чергу, вчителі, адвокати і працівники по догляду на дому є гіршими злочинцями. Тут легко зробити висновок: чим менше ваша робота пов’язана зі стресами, тим простіше вам заснути.
  3. Безсоння – як з ним боротися за допомогою їжі. Молоко, макарони і рис можуть допомогти вам подолати порушення сну. Чому рис або макарони? Тому що це їжа з високим вмістом вуглеводів – корисна в процесі регулювання ритму дня і подолання безсоння. Фахівці також радять уникати, особливо ввечері, дуже гострих і сильно солоних страв. Останній прийом їжі повинен бути запланований не пізніше, ніж за 2 години до сну.
  4. Психологія в боротьбі з безсонням. Одним з популярних методів є так званий імпульсний контроль. Психолог, який проводить таку терапію, намагається змінити поточну регуляцію сну пацієнта, даючи йому конкретні рекомендації.
  5. Різні види техніки релаксації також стають все більш популярними. Серед них дуже популярне аутогенне тренування, тобто тренування з автоматичним розслабленням для різних груп м’язів. Під час курсу учасник вчиться розслаблятися, пов’язуючи приємні візуальні ідеї з відчуттям тепла і ваги. Це, в свою чергу, часто поєднується з фототерапією, яка включає лікування пацієнта сонячним світлом.

Як би дивно це не звучало, але відпочинок – найкращий метод, як подолати безсоння при депресії. Змініть обстановку, абстрагуйтеся від щоденних стресів, забудьте на час про роботу, відкладіть телефон в сторону. Все це так легко зробити в Трускавці. А приємні і комфортні умови проживання пропонує міні-готель «Нафтуся».