Вплив сну на здоров’я людини

 здоровий сон
Проблеми з концентрацією, постійна втома і головні болі, підвищення ризику виникнення багатьох захворювань – це лише деякі з наслідків позбавлення сну. Навіть одна безсонна ніч викликає втому і погіршення концентрації уваги, а надто велике позбавлення сну збільшує ризик більш серйозних наслідків. Незалежно від віку і статі, здоровий сон дуже важливий для підтримки здоров’я і життєвих сил.

Ми спимо все менше і менше. Ще в 1940-х роках в середньому людина спала 8 годин, зараз це число скоротилося приблизно до 6. Причиною зменшення кількості годин сну можуть бути труднощі із засипанням, раннє пробудження, пробудження під час сну або погана якість сну. Наслідком зазвичай є погіршення настрою або проблеми з денним функціонуванням.

Чому правильний сон такий важливий?

Щоб тіло функціонувало належним чином, йому необхідна достатня кількість безперервного і регулярного сну. Вплив сну особливо важливий для здорової роботи людського мозку. В результаті відсутності тривалого відновлення здоров’я людини погіршується, і вона не може зосередитися на виконанні повсякденних справ і обов’язків. Згідно з дослідженнями МОЗ, порушення сну підвищують ризик виникнення депресивних розладів в 5 разів. Статистичні дані також показують, що 40% дорожньо-транспортних пригод відбуваються з причини відсутності сну у водіїв, а причиною половини нещасних випадків на виробництві є недостатній відпочинок. Іноді безсоння виникає в результаті сильного стресу, неспокою або тимчасового дискомфорту будь-якої частини нашого тіла. Проблема полягає в тривалій нестачі сну, який, якщо її не лікувати, може стати хронічним захворюванням.

Основним симптомом безсоння є нездатність спати 3 ночі поспіль ночами. Ці типи проблем зазвичай не проходять самі по собі, Вам необхідне правильне терапевтичне лікування у фахівця. Якщо Ви помітили схожі симптоми, слід негайно починати лікування, тому що безсоння може призвести до виникнення багатьох небезпечних захворювань, таких як параноя і гормональний дисбаланс.

Вплив сну на організм: наслідки безсоння

Тривале безсоння дуже часто призводить до безлічі негативних наслідків для організму, серед яких можна виділити:

  • розлади кишкової флори;
  • діабет;
  • вади серця;
  • проблеми з пам’яттю;
  • погіршення імунітету;
  • порушення роботи мозку.

Вплив сну на здоров’я людини переоцінити неможливо. Лише одна безсонна ніч може порушити функціонування людського організму. Кожен раз, коли людина спить на годину або дві менше, ніж повинна, вона несе «борг» свому тіла, який повинен бути погашений на наступний день.

Користь правильного сну полягає і в тому, що організму набагато простіше боротися з існуючими захворюваннями, якщо він виспався і відпочив. Тому невід’ємною складовою курсу лікування в Трускавці, є якісні умови проживання, які Вам забезпечить готель «Нафтуся».