Водна дієта. Відкрийте для себе основні поняття, плюси і мінуси водної дієти!

Всупереч своїй назві, водна дієта дозволяє не тільки пити воду. Проте, це її важлива умова.

Дієта на воді: основні поняття

Дослідники стверджують, що коли ми відчуваємо спрагу, організм відчуває стрес і в результаті може посилати в мозок помилкові сигнали: замість спраги він викликає голод. В результаті ми їмо їжу, яка нам насправді не потрібна, зайві калорії накопичуються у вигляді жиру. Уникнути цього вдасться, якщо випити склянку води! Це ще не все. Вода допомагає обдурити голод, навіть коли ми дійсно відчуваємо його. Вживання води під час їжі змушує нас насичуватися швидше. Нарешті, дієта з водою допомагає очистити організм, що особливо важливо для схуднення. Тому дієта водна, в першу чергу, передбачає вживання не менше 2-3 літрів води в день (більше в спекотну погоду або під час фізичних навантажень). Це повинна бути негазована вода, бажано мінеральна, але це не обов’язково. Ви також можете пити невелику кількість кави, зелений або трав’яний чай. Така дієта підійде навіть під час відпочинку в готелі.

Жорстка водна дієта: що робити?

Починайте кожен день, випиваючи склянку води з соком, вичавленим з половини лимона відразу після вставання з ліжка (можна додати 1-2 м’ятних листка). Увечері добре пити трав’яний очищающий чай. Також пам’ятайте, що чим холодніша вода, яку ви п’єте, тим кращий ефект, тому що організм повинен використовувати більше калорій для її нагрівання.

Водна дієта для схуднення: переваги

Дуже важко знайти безпечну дієту, яка може бути використана ким завгодно в будь-який час. Водна дієта має всі ці переваги. Крім того, вона не особливо втомлює, не вимагає приготування складних страв або придбання дорогих інгредієнтів. Тому переваги водної дієти досить численні.

дієта на воді

Недоліки водної дієти

  1. Як і у всьому, будьте обережні з водою. Був час, коли вчені одностайно рекомендували пити 2-3 літри мінеральної води в день і навіть більше, і ніхто не стверджував, що надлишок води може нашкодити. Однак в даний час думки все більше розходяться. Ніхто не ставить під сумнів переваги пиття 2-3 літра в день, але разом узяті рідини, а не тільки воду (тому, якщо ви п’єте чай, сік або їсте суп, додайте їх до запланованих літрів води).
  2. Надмірне вживання води, особливо в великих кількостях протягом короткого періоду часу, може викликати ускладнення для здоров’я. Концентрація натрію та інших іонів, які мають вирішальне значення для функціонування, зменшується, що викликає слабкість, головний біль і навіть втрату свідомості.
  3. Кров сильно виснажується, а це вона відповідає за доставку поживних речовин в клітини. Оскільки їх мало, серце намагається накачати більше, щоб задовольнити потреби організму в енергії. Це може призвести до втрати свідомості і проблем з серцем. Надлишок води також накопичується в клітинах, викликаючи набряк.
  4. Найбільша небезпека вживання занадто великої кількості води – це набряк мозку, який може призвести до смерті (і, на жаль, медицина знає такі випадки). Отже, навіть коли п’єте воду, варто підтримувати помірність і, перш за все, не пити занадто багато за короткий час, а, наприклад, зробити кілька ковтків кожні чверть години. Незважаючи на це, раціонально вживана водна дієта безпечна для організму, і її варто спробувати!