Вегетаріанство чи сироїдіння: коротко про популярне

Все частіше ми зустрічаємо людей, які не вживають м’ясо, глютен, продукти тваринного походження і багато інших продуктів. Є також ресторани і готелі, де подають страви для вимогливих клієнтів. Деякі вирішують змінити свою дієту за станом здоров’я, наприклад, через хвороби та алергію, в той час як інші дбають про навколишнє середовище, екологічні і моральні міркуваннях. На сьогоднішній день найпопулярніші дієти: вегетаріанство, веганство і сироїдіння. У цій статті ми постараємося познайомити вас з двома категоріями.

Вегетаріанство: за і проти

Це одна з найпопулярніших дієт, яку часто обирають люди. Вона тісно пов’язана з характерним способом життя і інноваційними ідеями. Дехто каже, що дієта включає в себе виключення тільки м’яса з меню, але істинною формою вегетаріанства є навмисне виключення м’ясних продуктів, включаючи рибу і морепродукти, з раціону. Дієта може також включати в себе відмову від інших продуктів тваринного походження, зокрема продуктів, отриманих при забої, таких як сало або желатин. Вегетаріанство може бути вибрано з наступних причин:

  • моральних;
  • медичних;
  • екологічних;
  • економічних.

Деякі дієтологи стверджують, що добре продумана дієта без м’яса – одна з найкорисніших для здоров’я людей, і що при правильному виборі вона може використовуватися людьми різного віку.

вегетаріанство

Вегетаріанство в основному зводиться до виключення м’яса з вашого меню, але для багатьох це життєва філософія, що виражається у відмові від усіх благ, заснованих на стражданнях тварин. Тобто, якщо ми говоримо про вегетаріанство – харчування є тут тільки частиною загальної ідеї.

Сироїдіння або сироїдство

Виключає з ужитку в раціон термооброблених продуктів. Основним принципом цього типу харчування є можливість підігріву їжі до 40 ° C і виключення продуктів з меню з високим ступенем переробки. Існує два види сирої їжі:

  • веганська, яка виключає вживання всіх продуктів тваринного походження;
  • вегетаріанська, яка заснована на відмові від вживання продуктів тваринного походження (в результаті вбивства тварин).

Люди, які використовують цю дієту, супроводжуються переконанням, що приготування їжі руйнує ферменти і мінерали, що містяться в овочах і фруктах. Це підтверджують вчені, але вони також вказують на те, що при приготуванні їжі іноді виділяється більше мінералів зсередини їжі. Плюси сироїдіння підтверджує і той факт, що в процесі приготування і засолу страв утворюються нітрозаміни, що мають канцерогенні властивості. Більш того, за деякими даними, приготування їжі підсилює глобальне потепління.