Профілактика варикозу на ногах

Число молодих людей, що борються з проблемою варикозного розширення вен, постійно збільшується. В цьому винні гріхи і слабкості нашої цивілізації – малорухливий спосіб життя, нездорове харчування, ожиріння. Не варто виключати і фактор спадковості. Але уникнути появи непривабливих синіх вен на ногах допоможе своєчасна профілактика варикозного розширення вен із порадами від готелю Нафтуся.

6 порад, як зміцнити вени і запобігти варикозному розширенню в молодому віці

  1. Контролюйте свою вагу. Дослідження, проведені Європейським товариством судинної хірургії в 2015 році, підтверджують, що ожиріння підвищує ризик розвитку хронічних венозних захворювань. Висока маса тіла викликає підвищення тиску в венах нижніх кінцівок і створює небезпечний застій крові в судинах.

Про яку вагу ми тут говоримо? У жінок річна частота варикозного розширення вен становить 2,6%. ІМТ вище 30 збільшує цей показник до 6,5! Перевірте свій індекс маси тіла – його легко розрахувати за допомогою багатьох онлайн-калькуляторів. Контролювати свою вагу – найкраща профілактика варикозу ніг.

  1. Запобігайте запорам – поповнюйте запаси клітковини. Не всі знають про це, але тиск у венах ніг також буває викликаний … запорами. Щоб їм запобігти, варто відмовитися від високо оброблених продуктів і доповнити свій раціон цінною клітковиною.

Які продукти містять клітковину? Звичайно, горіхи, висівки, крупи, макарони з непросіяного борошна, сирі і варені овочі і бобові. На жаль, ваші улюблені французькі сири, жирне м’ясо або солодощі варто виключити з раціону.

  1. Профілактика варикозного розширення вен домашніми засобами. Їжте червоні і сині продукти!

Варто включити в раціон натуральні продукти, які зміцнюють вени і здійснюють антикоагулянтну дію. Їх легко впізнати, бо вони зазвичай синьо-червоні. Як тільки настане літо, візьміть чорницю, вишню, сливу і темний виноград. Замість кави пийте чай з шипшиною на роботі. Хто б міг подумати, що профілактика від варикозу може бути такою смачною?

профілактика варикозу ніг

  1. Зміцнюйте вени рутином і діосміном. Діосмін і рутин – це два природних флавоноїди (корисні органічні сполуки, присутні в рослинах, наприклад, захищають їх від грибків або діють як природні антиоксиданти та барвники). Варто доповнити свій раціон добавками, які їх містять.

  2. Трохи більше рухів. Тренуючись, ви приводите все в рух. Фізична активність активує так званий м’язовий насос. Робота м’язів гомілки стимулює венозний кровообіг. Це одночасно і профілактика при варикозі, і можливість скинути зайві кілограми.

  3. Працюйте догори ногами на низьких підборах. Це не сподобається любителям високих каблуків. На жаль, високі підбори дуже складні для ваших вен. По можливості замініть туфлі на шпильці балетками або кросівками.

Не тримайте ноги в одному і тому ж положенні занадто довго. Сидячи за столом, піднімайте ноги вгору і вниз, хоча б іноді. Якщо у вас постійна сидяча робота, встановіть невелику 15-сантиметрову підставку для ніг і розташуйте її поперемінно, під ліву і праву ногу.