Цікаво про те, як фрукти впливають на масу тіла

від яких фруктів можна погладшатиОстаннім часом на хвилі популярності дієт все більше і більше людей обмежують споживання фруктів. Чому? Зазвичай згадується велика кількість цукру, що міститься у фруктах, несприятливий вплив фруктози і високий глікемічний індекс окремих продуктів. У цій статті ми спробуємо ближче поглянути на всі ці моменти і відповімо на питання, чи можна поправитися від фруктів.

Відповідно до загальноприйнятих правил, фрукти і овочі слід вживати 5 разів на день – це кількість підходить для здорових людей з нормальною вагою. У разі ж надмірної ваги, високого рівня холестерину або діабету ця кількість може викликати проблеми. Багато людей забувають, що фрукти – як і будь-який інший вид їжі – містять калорії.

Калорійність фруктів

Але кожен фрукт має різну кількість калорій. Якщо ви ставите питанням, чи можна погладшати від яблук, то потрібно знати, що середнє яблуко має 52 ккал. Може вам буде цікава калорійність і інших фруктів? Банана – в середньому 89 калорій, солодкий виноград – 69 ккал, а 100 г ананаса – всього 50 калорій. Щоб зрозуміти наскільки багато це в співвідношенні іншої їжі, наведемо калорійність продуктів, які вважаються дієтичними: 100 г курячої грудки – це більше 165 калорій, 100 г рису – більше 300 калорій, лосось – більше 150 калорій. Чи можна поправитися від бананів? Звичайно можна. Але їх потрібно їсти регулярно і у великих кількостях. Звичайно, мова йде про свіжі фрукти. Ми не маємо на увазі фруктові пюре, соки або батончики.

Існує думка, що фруктові плоди містять багато цукру / мають високий глікемічний індекс. Це так. Але, цукор, що міститься в свіжих фруктах, додатково обертається великою кількістю води і клітковини, завдяки чому організму потрібно більше часу для його засвоєння.

Деякі фрукти насправді мають високий глікемічний індекс, наприклад, кавун. Чи можете ви товстіти під час їжі кавуна? Дуже сумнівно, оскільки вміст вуглеводів в кавуні мінімальний.

Важливо також, коли ви вживаєте фрукти. Відповідь на питання, чи можна поправитися від дині, буде позитивним в тому випадку, якщо ви з’їсте її перед сном. Дієтологи також рекомендують їсти фрукти, як окремий прийом їжі, а не «на десерт».

Скільки фруктів можна з’їдати в день, щоб не погладшати? На відміну від солі і насичених жирів, для фруктози немає рекомендацій по щоденному споживанню при дотриманні дієти, і вони навряд чи скоро з’являться.

Comments are closed.