В яких випадках рекомендоване лікування підшлункової залози в Трускавці

підшлункова залоза лікування

Підшлункова залоза являє собою єдиний орган, розташований у верхній частині живота. Вона розташована в середній лінії тіла і трохи зліва від хребта, між хребтом і шлунком. Підшлункова залоза також примикає до селезінки і дванадцятипалої кишки, до якої проходить протока органу.

Захворювання підшлункової залози: лікування

Через специфічність функцій захворювання підшлункової залози можуть відноситися до її ендокринної, екзокринної частини або до того й іншого одночасно. Захворювання, пов’язані з усім органом, відбуваються через хронічне порушення екзокринної функції, яка впливає на розвиток ендокринної дисфункції, а не навпаки.

Перш, ніж призначати лікування підшлункової залози, потрібно визначити характер захворювання. Тільки провівши ряд досліджень, детально вивчивши результати аналізів, лікар може призначити, яке підшлункова залоза лікування матиме.

Підшлункова залоза: симптоми і лікування різних типів хвороби

Гострий панкреатит

Це хвороба, яка розвивається в незміненому органі. Безпосередньою причиною є передчасна активація протеолітичних ферментів в клітинах, що призводить до перетравлювання білків.

Перш за все – усунути фактори, які викликали гострий панкреатит. При необхідності використовуються анальгетики, компенсація рідини в організмі і відшкодування дефіциту електроліту. Важливо переглянути меню. Воно повинно складатися з нежирної, легкозасвоюваної їжі.

Хронічний панкреатит

Хронічний запальний процес, що веде до прогресивного, незворотного руйнування органу і його зовнішньої і ендокринної недостатності. Форми лікування:

  1. При хронічній формі варто повністю відмовитися від алкоголю і куріння. Слід дотримуватися висококалорійної і багатої білками дієти. Їжу потрібно приймати часто, але в маленьких обсягах, що полегшує роботу підшлункової залози. Меню повинно складатися з нежирних, «легких» страв.
  2. Лікування підшлункової залози фармакологічними препаратами засноване на застосуванні знеболюючих препаратів, ферментів підшлункової залози, що сприяють перетравленню їжі.
  3. Хірургічне втручання використовується, коли інші методи не приносять результатів, і не ведуть до покращення стану пацієнта.
  4. Також при хронічній формі захворювання лікарі настійно рекомендують санаторно-курортне перебування в Трускавці. Прийом мінеральної води, дотримання щадящої дієти – ось головні методики, що використовуються тут.

Міні-готель «Нафтуся» розташований в самому центрі курорту, в п’яти хвилинах ходьби від бювету. Недалеко функціонують безліч медустанов, де Ви можете пройти діагностику, отримати консультацію лікаря і лікування підшлункової залози.