В чому полягає процедура – підводне витягування хребта

Розтягування хребта є одним з найбільш ефективних неоперабельних методів, що використовуються при лікуванні болю в спині, який викликаний дегенерацією міжхребцевого диска або здавленням суглобових поверхонь хребта. Ця процедура дуже спрощується за рахунок розтягування структур хребта і паравертебральних м’язів, завдяки чому суглобові поверхні сусідніх хребців розсуваються. Одним з видів розтягування є підводне витягування хребта. Специфіка процедури в тому, що пацієнт додатково занурюється в теплу воду, яка сприяє:

  • повному розслабленню м’язів;
  • покращенню кровообігу і трофіки органів і систем.

Витяжка хребта у воді – безпечніша методика, оскільки зменшується гравітаційне навантаження на опорно-руховий апарат, а розтягнення паравертебральних еластичних тканин і зв’язок відбувається більш фізіологічно.

Для чого використовується водна витяжка хребта?

Позитивний ефект від витягнення, серед іншого від збільшення міжхребцевих просторів і усунення тиску, який виникає при таких захворюваннях, як ішіас, дископатія, кореневі синдроми і в результаті дегенеративного захворювання хребта.

Найчастіше процедуру витягнення виконують в кабінетах фізіотерапевтів, в басейні на спеціально розроблених для цього столах з використанням спеціалізованих механічних тягових пристроїв.

Як працює витягування хребта у воді?

Механізм позитивного впливу витягнення на структури хребта однаковий, незалежно від способу операції. Він включає в себе:санаторії з витяжкою хребта

  1. Звільнення ураженої частини хребта шляхом відтягування суглобових поверхонь хребців і збільшення проміжку між ними. В результаті процедури тиск всередині диска зменшується. Створений вакуум викликає «аспірацію» і втягування всередину диска виступаючого ядра, що призводить до зменшення грижі міжхребцевого диска.
  2. Позитивним ефектом витягнення є також регенерація міжхребцевих дисків і їх краще живлення.
  3. Підводне витягування хребта також є одним з кращих способів збільшення вмісту води в міжхребцевих дисках (гідратації). Великі, більш поживні і зволожені міжхребетні диски краще виконують свої функції – вони поглинають і захищають окремі хребці від пошкоджень.
  4. В результаті терапії зменшується тиск на нервові корінці, що полегшує біль і відновлює свободу рухів.

Водна розтяжка хребта – популярна процедура в Трускавці, відгуки про її ефективність виключно позитивні.