Санаторно-курортне лікування при пієлонефриті

Пієлонефрит найчастіше є результатом не лікованої або погано вилікованої інфекції сечовивідного каналу або сечового міхура, яка поширилася на нирки. Тоді відповідне лікування пієлонефриту повинно бути розпочато якомога швидше. В іншому випадку може розвинутися хронічний пієлонефрит, і, як наслідок, цей орган може вийти з ладу. Які причини і симптоми пієлонефриту? Яке лікування найефективніше? Про це коротко ми розповідаємо в нашій статті.

Причини і фактори ризику

Гострий пієлонефрит може бути результатом інфекції:

  • бактеріальної – в 80% випадків гострий пієлонефрит виникає в результаті зараження бактеріями, які надходять з нижніх сечових шляхів і потрапляють в нирки через сечовід;
  • вірусні – віруси сімейства герпес найчастіше відповідальні за інфекцію, в тому числі вірус герпесу, яким можна заразитися під час статевого контакту;
  • грибкові інфекції – вони виникають у пацієнтів з ослабленим імунітетом, які приймають антибіотики або імунодепресанти, а також у пацієнтів з тривалою катетеризацією.

Пієлонефрит – симптоми

При гострій формі захворювання домінуючим симптомом є раптовий, різкий біль у ділянці нирок (одно- або двосторонній), який може поширюватися в пах. Крім того, існують симптоми, характерні для запалення нижніх сечових шляхів:

  • лихоманка;
  • загальна слабкість;
  • гіпертонія;
  • шлунково-кишкові скарги: біль в животі, нудота і блювота;
  • так звані, дизуричні симптоми: біль при сечовипусканні, полакіурія, часте і термінове сечовипускання з відчуттям печіння, гематурія.

Пієлонефрит – лікування

пієлонефрит симптомиЗазвичай використовується антибіотикотерапія, яка триває близько 2 тижнів. По-перше, пацієнт отримує антибіотики, найбільш часто використовувані при інфекції сечовивідних шляхів. Відповідні відбираються на підставі результатів аналізів сечі (антибіотик слід підбирати відповідно до типу бактерії, яка присутня в сечі, її чутливості до препарату). Крім того, призначаються жарознижуючі і анальгетики. Під час хвороби обмежуйте фізичну активність і приймайте хоча б 2 літри рідини в день.

Якщо причиною захворювання є порушення відтоку сечі (наприклад, при ниркових каменях), може знадобитися хірургічне втручання для введення катетера в сечовий міхур (так звана катетеризація сечового міхура) або в сечовід через уретру (так зване дослідження сечоводу), і навіть пункція нирок (коли сеча зупинилася в нирці).

Де лікувати пієлонефрит?

Звичайно, якщо у вас лихоманка і гострі болі, то варто звертатися в лікарню за місцем проживання. Коли, найважчі симптоми позаду, то найефективніше лікування хронічного пієлонефриту – відвідування бальнеологічного курорту Трускавець. Ви зовсім не зобов’язані жити в санаторії. Зупиняйтеся в готелі «Нафтуся», співробітники порекомендують вам кращих фахівців, які підберуть результативний курс лікування.