Користь перлинних ванн

користь перлинних ваннПерлинні ванни – одна з популярних процедур в Трускавці, що відносяться до гідротерапії, виконується в більшості фізіотерапевтичних практик. Основа процедури – здійснювати ніжне роздратування на шкіру пацієнта через бульбашки повітря, які створюються спеціальними насадками, розташованими в стінках ванни. Перлинна ванна дуже добре переноситься і легко використовується пацієнтами. Процедура виконується за запитом лікаря, але все частіше пропонуються ванни з аналогічним механізмом для домашнього використання. Ця процедура також пропонується в центрах біологічної регенерації і басейнах для відпочинку.

Підготовка до процедури

Перед початком лікування пацієнт повинен ретельно вимити все тіло. Бажано видаляти мазі, креми та інші косметичні засоби з поверхні шкіри, яка буде занурена в воду. Також рекомендується зняти прикраси або інші предмети, які обмежують доступ бульбашок повітря до шкіри. Перлинні ванни мають найкращий ефект при нанесенні на оголене тіло. Однак, якщо пацієнт з цієї причини відчуває дискомфорт, чоловікам дозволяється надягати плавки, а жінкам носити купальні костюми з двох частин. Візьміть з собою рушник і тапочки для басейну, призначені для прогулянок тільки всередині приміщення, де знаходиться ванна. Довге волосся слід закріпити високо на голові або надіти шапочку для плавання.

Перлинні ванни: процедура виконання

Здійснюється за допомогою спеціально сконструйованої ванни. Зазвичай на дні ванни є трубки, які мають велику кількість отворів діаметром 1-1,5 мм, через які пропускається стиснене повітря під тиском 200-300 кПа. Цей тип ванни не дозволяє регулювати технічні параметри в залежності від ділянки тіла. У нових моделях використовуються мати з вбудованими провідниками з однаковими розмірами отворів в провіднику, але різними по всьому мату. Це дозволяє регулювати розмір бульбашок повітря, їх інтенсивність або тиск, а також дозволяє змінювати ці параметри в ході процедури. Крім того, ванна оснащена ручками, які використовуються при вході і виході з ванни, і / або не ковзаючими килимками, розміщеними на її дні. Після входу в ванну пацієнт повинен сісти на дно і почекати близько 30 секунд, перш ніж лягти. Ще через дюжину секунд фізіотерапевт включає відповідну програму, і процедура починається. Під час перлинної ванни пацієнт повинен вести себе спокійно і без різких рухів. Забороняється використовувати електричні прилади під час процедури. Після закінчення часу, встановленого для лікування, фізіотерапевт відключає подачу повітря, і пацієнт лежить у ванні близько десяти секунд. Потім він сідає і приблизно через 30 секунд повільно встає і залишає ванну. Слід зберігати схему як входу, так і виходу з води, тому що пацієнт може відчувати себе ослабленим після ванни, а також відчувати запаморочення. Це пов’язано зі специфікою занурення тіла у воду і гідростатичним тиском води, що  впливає на нього. Після перинної ванни відпочиньте не менше півгодини. Як після, так і перед ванною Ви можете використовувати інші процедури в області фізіотерапії. Однак не рекомендується приймати холодну терапію в той же період, оскільки вона може привести до ослаблення одержуваних ефектів.

Перлинні ванни: показання

 • втома;
 • синдроми м’язового перевантаження;
 • безсоння;
 • легкі серцеві і серцево-судинні захворювання;
 • порушення вегетативної регуляції;
 • низький кров’яний тиск;
 • нервова гіперактивність.

Перлинні ванни: протипоказання

 • порушення циркуляції крові;
 • значна слабкість;
 • втома;
 • гострі інфекції та гарячкові стани;
 • інфекційні захворювання шкіри;
 • алергія на ефірні масла або відвари трав, в разі доповнення їх перловою ванною.

Процедура проводиться в більшості фізіотерапевтичних установ Трускавця, але проживаючи в готелі «Нафтуся», Ви зможете оцінити сприятливу дію ванн, не залишаючи корпус.